Choď na obsah Choď na menu
 


Anglický mastif

3. 3. 2010

                 ANGLICKÝ MASTIF

http://www.celysvet.cz/fotky/anglicky-mastif_1.jpghttp://www.celysvet.cz/stanice/obrazek/S-546-_dc0498cc10cc00cce9c96f06843f8dfbb.jpg

http://www.cz-pes.cz/katalog/img/t21204874755-auto.jpghttp://www.fildoo.szm.com/images/2%2082%20Angl%20mastif.jpg

 

Pôvod: Niekedy ho odvodzujú od bojových psov rímskych légií. V stredoveku používali jeho predkov nielen na zápasy, ale aj pri poľovačkách. Moderný chov začína v prvej polovici minulého storočia, roku 1883 bol vydaný prvý štandard.

Popis: Veľký a ťažký pes (najťažšie plemeno sveta) mohutnej stavby tela. Hlava väčšia,  široká, kvadratická, veľmi hlboká, s kratším ňucháčom. Na čele sa pri pozornosti tvoria vrásky. Uši malé, priliehajú k tvári. Chrbát široký, hrudník široký a hlboký. Nohy s hrubými kosťami, svalnaté. Chvost vysoko nasadený, siaha po priehlavkový kĺb, nesmie byt nesený nad horizontálnou líniou. Srsť krátka a priliehavá, marhuľovej, striebristohnedej, jelenej alebo tmavohnedej pálenej farby. Zvyčajná veľkosť psov v kohútiku 70-80 cm, 65-72 cm pri hmotnosti 45-55 kg, jestvujú však aj jedinci s hmotnosťou okolo 100 kg.

Charakteristika: Pokojný, rozvážny, v zásade dobromyseľný pes. V prípade ohrozenia však so zreteľom na svoju nezvyčajnú silu môže byť veľmi nebezpečný.

Zvláštne nároky: Mimoriadne náročné plemeno na potravu, priestor a na fyzické pozície majiteľa. Vyžaduje citlivý a trpezlivý prístup, výcvik prebieha pomaly a ťažko.

Výskyt: Vzácnejšie plemeno.

Možná zámena: S bulmastifom, s brazílskou filou, s tosou. Všetky sú výrazne menšie a subtílnejšie.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.