Choď na obsah Choď na menu
 


Maltézsky psík

23. 12. 2008

Maltézsky psí

 

http://www.maltezacek.cz/images/maltezsky_psik.jpg 

 

 

Pôvod: Ako iné bišóniObrazekky (z ktorých je zrejme najstarší) pochádza pravdepodobne zo Stredomoria. Podľa dokladov zo starovekých malieb, jeho predkovia už patrili medzi obľúbencov rímskych patricijov. Do súčasnej podoby ho vyšľachtili až na začiatku tohto storočia vo Veľkej Británii. Popis: Malý pes s dlhou bielou srstou. Hlava široká a zaguľatená, s bohatou srstou, s ňucháčom, ktorý tvor( tretinu celkovej dĺžky hlavy, a s výrazným stopom. Chrbát nosa rovný, s bohatým fúzom. Oči tmavé, guľaté, so živým výrazom. Uši trojuholníkové, vysoko nasadené, plocho priliehajúce, porastené dlhou srstou. Krk dlhý ako polovica kohútikovej výšky, nesený hore. Telo obdĺžnikového rámca, s rovným chrbtom a s priestorným, po lakte siahajúcim hrudníkom. Nohy rovné, skôr kratšie. Chvost nasadený v línii zadku, zakrútený cez chrbát, porastený dlhou srstou, siaha po priehlavkový kĺb. Srsť dlhá, siaha po zem, lesklá a ťažká, bez podsady. Farba čisto biela, Veľkosť: Kohútiková výška psa je asi 25-30 cm, suky 18-23 cm. Hmotnosť 2,8-4 kg. Charakteristika: Nesmierne oddaný a maznavý pes. Je skôr pokojnejšej povahy, vnímavý a citlivý. Veľmi inteligentný, tvárny a prispôsobivý. Zvláštne nároky: Veľmi náročná je starostlivosť o srsť, ktorú treba denne opatrne prečesávať a kefovať. Pes je vhodný iba na držanie v byte. Využitie: Odjakživa výlučne spoločenský pes, vhodný aj do najmenšieho mestského bytu. Výskyt: Tradične obrúbený, hoci nie je veľmi rozšírený. Možná zámena: S ostatnými bišónikmi (bišónik, bolonský psík, coton de Tulear), od ktorých sa líši podstatne dlhšou hladkou srstou, ktorá sa nestrihá.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

sarinka

(gaja, 13. 9. 2011 13:59)

Je to nas maly mazlik,ktory uz aj okupuje mojun postel.Najradsej ma kuracie prsia,takze my sme na suchych zemiakoch.Ale,co by sme pre nu neurobili.

Milujem ju

( Michaella, 16. 6. 2011 10:25)

Ja mám doma tiež maltezáka miny...je strašne zlatá už má rok aj pol a stále je velmi hravá...život bez nej si už neviem predstaviť. Keď prídem domov vždy ma privíta ona ako prvá.Volá sa Elli.Mám doma aj škrečka a vždy keď vyslovím jeho meno zače pomne štekať a v momente beží zaním... :D..je to moja malá biela princeznička ktorú za nič nasvete nikam nedám...Ľúbim ťa Elli a ty to dobre vieš....:*

Zemetrasko:D

(Romi:)), 31. 1. 2011 18:55)

no hej psy to vicitia.....ja som vtedy bola u kamosky a jej yorkshire zacal stekat a ako prestal tak sa zacala chviet cela izba...a to este asi styri hodiny potom kazdy rozoberal..uz mi to liezlo na nervy...my sme boli na tom kritickom mieste takze sme sa velmi bali

Zemetrasenie

(macko, 30. 1. 2011 8:49)

To zemetrasenie čo bolo včera začul len náš pes.vtedy vipadla aj káblovka zapli asi o pol ôsmej večer.pes štekal okolo 18:45 nepretržite asi 4-5 sekúnd teraz sme to čítali na teletexte.

Maltezáčik

(macko, 28. 1. 2011 15:32)

Je to super dobrý pes a milý.Je to taký malý lotor

mam to doma xD

(Bincoo, 13. 6. 2010 21:46)

ja mam takehoto doma a powiem vam to by sa iba hralo.. ale aj to dakedy postrazii.. :D

lool

(petra, 1. 3. 2010 19:12)

toto su take zlateeee psi ze su na zozratie

juuuuuuuuujjjjj

(andy :-), 16. 3. 2009 18:42)

Tento pes je nadherny